NOVINKY

Zpráva

(09/12/2018 08:56:56)

Vážení zákazníci,

chtěli bychom Vás opět informovat o několika novinkách, které se udály v posledních měsících. Za poslední necelé 2 měsíce jsme opět rozšířili pokrytí naší sítě, výstavbou nových přístupových bodů, a to konkrétně přístupových bodů v Mirošově, Útušicích, Plzni a Rokycanech. Konkrétní pokrytí naší sítě můžete vidět na našich stránkách http://www.mraknet.com v sekci Působnost sítě Mraknet.

Dále jsme pokračovali ve výrazném posilování stávajících přístupových bodů v Rokycanech, Tymákově a Starém Plzenci. V neposlední řadě jsme výrazně posílili několik páteřních spojů pro obec Štěnovice, část Plzně, Osek, Litohlavy, Volduchy, Střížovice, Chlum a přesunuli jsme zpět na své místo vysílač v Akátové ul. ve Starém Plzenci, vč. nového spoje s kapacitou 750Mbit/s.

Následně byl také dokončen projekt připojení několika RD ve Starém Plzenci na optický kabel. Opět se tak rozšířila skupina zákazníků, kteří jsou připojeni přímo na optickém kabelu a mají tak dostupné veškeré naše služby na té nejvyšší úrovni.

A nakonec byl dokončen snad nejvýznamnější projekt tohoto půl roku, a to optické připojení zhruba 730 bytových jednotek ve městě Hrádek u Rokycan. O tomto projektu jste se mohli dočíst již v předchozím příspěvku nebo např. v článku na webu Krimi Plzeň: Článek Krimi Plzeň

Poslední informace se týká další poznávací soutěže, která proběhla na našem FB profilu v tomto týdnu. Pro více informací sledujte náš FB a Insta profil, kde zanedlouho vyhlásíme další kolo soutěže: Mraknet Facebook, Mraknet Instagram

Tímto Vám zároveň děkujeme za stále se zvyšující zájem o naše služby. Budeme se snažit Vaše očekávání naplnit, a čas od času je i překonat.

S pozdravem Mraknet s.r.o.

Zpráva

(02/12/2018 14:47:04)

Vážení zákazníci,

chtěli bychom Vás informovat o jednom z našich největších projektů letošního roku! Posledních cca 5 měsíců strávilo nemalé množství našich zaměstnanců ve městě Hrádek u Rokycan. Budovali jsme rozsáhlou optickou síť, která propojuje veškeré bytové domy a různé objekty v tomto městě. Celý projekt se začal řešit již před dvěma lety, kdy začala prvotní jednání a končí zhruba tento týden, kdy dochází k finálnímu přepojování posledních bytových domů a zákazníků z Wi-Fi centrálních bodů na optický kabel.

Nespornou výhodou oproti stávajícímu bezdrátovému připojení, které díky vysoké úrovni rušení trpí na občasné výpadky či přetížení, je to, že se jedná se o nejmodernější technologii dosahující vysoké stability, spolehlivosti a především rychlosti.

Díky tomuto obrovskému kusu práce, který odvedl celý náš tým, od prvotních jednání, přes projekci až po realizaci, můžeme nyní mimo vysokorychlostního internetu nabízet i internetovou televizi (IPTV), internetový telefon (VoIP) a mnoho dalších služeb. Internet stojí po 2 měsíční zkušební době pouhých 300 Kč a naše chytrá televize začíná již od 100 Kč/měs. Tato televize umí např. pauzu živého vysílání, spuštění pořadu od začátku, archiv pořadů až 7 dní zpětně, sledování na TV, PC, tabletu, mobilu vč. všech operačních systémů a mnoho dalšího.

Celý projekt prezentují tato čísla. Doba realizace byla cca 5 měsíců, 5-6 techniků provádělo po dobu 1 měsíce fyzické natažení optických vláken, následně po dobu 2 měsíců osazovali rozvaděče v každém bytovém domě a svařovali optická vlákna. Nakonec technici postupně, dům od domu, přepojovali z centrálních Wi-Fi antén na optický kabel. Docházelo k finální konfiguraci, demontáži starých antén a označení daného domu letákem s informací o připojení na novou optickou síť. Celkem se natáhlo 4 km optického kabelu, svařilo se více než 400 optických svárů, osadilo se 43 rozvaděčů v 45 bytových domech, z Wi-Fi připojení na optický kabel se přepojili všichni naši zákazníci a pro celkem 730 bytových jednotek je připraveno připojení k internetu pomocí optického kabelu, které má dostupnou kapacitu až 1000 Mbit/s. Investiční náklady tohoto projektu byly kolem půl milionu korun.

Více můžete také vidět v našem videu, které najdete zde: https://youtu.be/9opZaGl1Ohg

Závěrem bychom Vám chtěli poděkovat za stále se zvyšující zájem o naše služby a doufáme, že tato velká změna naplní naše i Vaše očekávání. Pro ty, kteří ještě nejsou našimi zákazníky, kontaktujte nás a vyzkoušejte si nesporné výhody našeho připojení.

Další informace či kontakty naleznete na našem webu www.mraknet.com či Facebookovém https://www.facebook.com/mraknet/ nebo Instagramovém profilu https://www.instagram.com/mraknet_s.r.o/

Zpráva

(09/11/2018 12:02:11)

Vážený zákazníku, Vaše osobní údaje chráníme v souladu s pravidly GDPR. Jak konkrétně jsou Vaše osobní údaje zpracovávány, k jakým účelům, na jak dlouho, z jakého právního důvodu a jaká jsou Vaše práva, se dočtete na Mraknet-Našim uživatelům nebo v sídle naší společnosti. Děkujeme za pochopení.

Zpráva

(14/10/2018 13:52:28)

Vážení zákazníci,

chtěli bychom Vás opět informovat o několika novinkách, které se udály v posledních měsících. Za poslední necelé 3 měsíce jsme opět rozšířili pokrytí naší sítě, výstavbou nových přístupových bodů, a to konkrétně přístupových bodů v Litohlavech, Radobyčicích, Mýtě, Červeném Hrádku, Letkově a Plzni. Zcela nově pokryté oblasti jsou: Strašice, Skořice a Nebílovy. Konkrétní pokrytí naší sítě můžete vidět na našich stránkách http://www.mraknet.com v sekci Působnost sítě Mraknet.

Dále jsme pokračovali ve výrazném posilování stávajících přístupových bodů v Oseku, Litohlavech, Volduchách a Rokycanech vč. posilování záložních zdrojů pro vysílače ve Starém Plzenci.

V neposlední řadě jsme výrazně posílili několik páteřních spojů pro obec Raková a Štěnovice, kde jsou nyní dostupné kapacity 400Mbit/s.

A nakonec byl dokončen významný projekt pokrytí Hotelu Central v Plzni inteligentní Wi-Fi s centrální správou vč. dodávky konektivity pro tuto síť. Nová síť pokrývá všech 7 poschodí tohoto Hotelu vč. pokrytí všech požadovaných pokojů a chodeb. Bylo osazeno 25 profesionálních aktivních prvků (Wi-Fi routerů), které vysílají na frekvenci 2,4GHz i 5GHz a zajišťují bezvýpadkový přechod mezi jednotlivými AP. Dle velice kladných ohlasů zaměstnanců i vedení hotelu, funguje vše dle představ a požadavků, což nás velice těší.

Poslední informace se týká první poznávací soutěže, která proběhla na našem facebookovém profilu v tomto týdnu. Přibližně každé 2 měsíce natočíme krátké video z nějaké stávající či nově pokryté oblasti, města nebo obce, kde je již dostupný náš Internet, vč. dalších služeb jako je Telefon, Televize, Kamerové systémy a mnoho dalšího. Vaším úkolem bude poznat o kterou konkrétní obec (město,oblast) se jedná. První z Vás pak obdrží nějakou odměnu :-) Sledujte proto náš FB profil: https://www.facebook.com/mraknet

Tímto Vám zároveň děkujeme za stále se zvyšující zájem o naše služby. Budeme se snažit Vaše očekávání naplnit, a čas od času je i překonat.

S pozdravem Mraknet s.r.o. http://www.mraknet.com

Zpráva

(18/09/2018 11:08:26)

Vážení uživatelé,
v minulém týdnu došlo ke kompletnímu upgradu (posílení) naší hlavní serverovny, která je umístěna v sídle naší firmy a řídí celou naší internetovou síť vč. všech dalších služeb. Posílení bylo potřeba z důvodu přechodu naší páteřní optické sítě na rychlost 10Gbit/s (10 000Mbit/s) a také, abychom mohli dále vylepšovat, posilovat a rozšiřovat portfolio našich služeb.

Aby se výpadek dotkl co nejméně našich uživatelů, byl naplánován na čas, kdy většina lidí již spí, tzn. Mezi půlnocí a 5h ráno :-) V tento čas jsme se tedy sešli a s ohledem na uživatele, kteří jsou na síti i v tyto pozdní hodiny začalo postupné odpojování veškeré technologie, od nejméně důležité k nejdůležitější. Průměrná doba odstavení jednotlivých zařízení (serverů, routerů, switchů atd.) byla vždy cca 5 min. Během této doby došlo k úplné výměně zařízení za nové nebo pravidelné údržbě zařízení, přesunutí na nové místo v rackovém rozvaděči, popř. k zálohování a aktualizaci softwaru.

Nejdéle trvala výměna hlavního serveru, kde bylo potřeba přepojit několik stávajících optických vláken o rychlosti 1Gbit/s na nová vlákna o rychlostech 10Gbit/s. Zároveň muselo dojít ke kompletní konfiguraci nového serveru. Pravidelné údržby se dočkal i náš profesionální záložní zdroj energie o výkonu 5kW vč. naší elektrocentrály, která nastupuje v případě dlouhého výpadku el. energie.

Vše se povedlo přesně dle plánu, s minimem výpadků o délce vždy maximálně několik minut. Nová serverovna s novější technologií má nyní mnohem vyšší výkon, možnost navýšení všech koncových bodů na optickém kabelu na 10Gbit/s, nižší odběr el. energie i menší rozměry.

Následující den proběhlo posílení přívodu internetu, na náš páteřní bod, pro celé Rokycansko na již zmiňovanou rychlost 10Gbit/s a rovnou jsme tak využili potenciál naší nové serverovny.

Tímto Vám zároveň děkujeme za stále se zvyšující zájem o naše služby.
S pozdravem Mraknet s.r.o.

Plánovaný výpadek

(03/09/2018 11:05:28)

Vážení uživatelé, v úterý 11.9.2018 v čase od 00:00 do 05:00 bude docházet k výpadkům Internetu, VoIP, IPTV a dalších služeb. Důvodem je výměna a posílení velké části technologie v serverovně a příprava pro přepojení velké části sítě na 10Gbit/s. Omlouváme se Vám za způsobené potíže a děkujeme za pochopení

KONTAKTY