OBČANÉ

PODNIKATELÉ A SVJ

OBCE A MĚSTA

Občané

Podnikatelé a SVJ

Obce a města

Blog

Podpora

Kontakty

Přihlásit seZnalostní báze

TECHNICKÝ PROBLÉM

NASTAVENÍ

PLATBY

Zobraz IP adresu

Jak si správně změříte rychlost internetového připojení?

Pro ověření rychlosti doporučujeme využít server www.speedtest.net. Tento server vám poskytne nejpřesnější údaje naměřených hodnot. Měření provádějte vždy na kabelu, na počítači s dostatečným výkonem a bez dalších připojených zařízení, které by v daný okamžik vytěžovaly Vaše připojení k internetu.

Proč byste měli mít veřejnou IP adresu?

Veřejná IP adresa vám umožní přístup ke svému zařízení odkudkoliv. To se nemusí týkat jen počítače, ale třeba síťového disku, kamerového systému nebo celé chytré domácnosti. K zařízení se tak můžete přihlásit třeba z kanceláře nebo dokonce ze zahraničí. Veřejná adresa je zpoplatněna částkou 100 Kč měsíčně.

Jaký je rozdíl mezi RESTARTEM a RESETEM zařízením?

RESTART wifi routeru se provádí odpojením napájecího zdroje od elektřiny a může pomoci s řešením problému. Tlačítko RESET není vhodné mačkat, jelikož se může smazat konfigurace zařízení a následně musí dorazit technik a zařízení znovu nastavit.

Máte technický problém/poruchu/dotaz?

V případě problému s připojením či nějakého dotazu nás, prosím, vždy kontaktujte pomocí uvedených kontaktů v sekci Podpora (Telefon, E-mail) či pomocí formuláře! Pokud máte telefonní číslo přímo na technika, není vhodné mu volat, jelikož může být v terénu, na střeše, schůzce, dovolené atd. a nemůže přijmout Váš hovor. Zatímco nonstop zákaznická linka předá Váš požadavek konkrétnímu technikovi, který se Vám následně ozve a domluví vše potřebné.

Jak nahlásit poškození zařízení v majetku Mraknet s.r.o.

Došlo k poškození telekomunikačního zařízení popř. hrozí nebezpečí ? Nahlaste nám, co se stalo, a naši technici se postarají o vyřešení situace. Nahlášení proveďte v sekci Kontakty

Jak si zajistit Vyjádření o existenci sítí / Vytyčení sítí?

Plánujete výkopové práce? Stavíte dům? Požaduje po vás stavební úřad vyjádření naší společnosti, souhlas se stavbou? Stačí podat žádost o „Vyjádření o existenci sítí elektronických komunikací“ na mraknet@mraknet.com  a vše potřebné se dozvíte. I pokud potřebujete ve své lokalitě vytyčit sítě elektronických komunikací naší společnosti, kontaktujte nás na výše uvedený email.

Jak správně popsat poruchu, sporadické poruchy?

Při popisu poruchy je vhodné specifikovat, při jaké činnosti problém nastává. Např. při sledování televize, při hraní online her, při práci na vzdálené ploše atd.  Občas se může stát, že problém nastává pouze sporadicky. V tomto případě velice pomůže k úspěšnému vyřešení problému např. zaznamenání datumu a času kdy problém nastal a na jakém zařízení, popř. zdali pouze na 1 zařízení nebo na všech v celé domácnosti.

Pokud se Vás technik vyptává na různé věci, věřte, že to nedělá jen tak ze srandy, ale ví, proč se na konkrétní věci dotazuje. Dokáže tak rychleji a efektivně vyřešit problém.

Jak probíhá kontaktování technikem a proč si připlatit za prioritní servis?

V případě, že kontaktujete naši zákaznickou linku s nějakým požadavkem, který vyžaduje zásah technika, je požadavek následně předán přímo na technika. Technik je vybrán z hlediska časových možností, lokality, odborného zaměření a mnoho dalšího. V nejbližší možný čas Vás technik kontaktuje. Nejčastěji to bývá ještě ten samý den, nejpozději den následující. Není potřeba volat znovu a požadavek urgovat. 

Pokud Vám nevyhovuje reakční doba technika, je možnost připlatit si vyšší měsíční tarif s prioritním servisem za 500 Kč měsíčně. Tento tarif důrazně doporučujeme zákazníkům či firmám pro které je výpadek internetu zásadní problém.

Kolik stojí servisní výjezd?

V případě návštěvy technika je tento výjezd zpoplatněn nejčastěji částkou 400 – 500 Kč vč. DPH. Poplatek zahrnuje dopravu a 1h montážních a konfiguračních prací technika. Tento poplatek se neúčtuje v případě, že problém byl na straně poskytovatele.

Jak si zajistit optické připojení?

Pokud je na Vaši adrese dostupný optický internet a máte o tuto službu zájem, kontaktujte nás na uvedených kontaktech v sekci Podpora. V případě novostavby je nejvhodnější doba kontaktování během realizace přívodu el. kabelu do nemovitosti.

Co udělat pro přípravu na optické připojení?

Naše optická chránička ve většině případech končí na hranici Vašeho pozemku. Od nás dostanete ZDARMA optickou chráničku, kterou je potřeba dotáhnout od hranice Vašeho pozemku až do Vaší nemovitosti na vhodné místo. Veškeré potřebné informace Vám sdělí technik na místní obhlídce. Stačí nás kontaktovat v sekci Podpora.

Jak dlouho trvá realizace optického připojení, jaká je cena a podmínky?

Instalace optické přípojky se odvíjí od náročnosti instalace. Povětšinou se jedná o cca 2-3h práce. Cena za přípojku se nejčastěji pohybuje v rozmezí od 2.500,- do 6.000,- Kč, dle konkrétních požadavků zákazníka, technologie atd. Konkrétnější informace Vám sdělí technik na místní obhlídce. Měsíční poplatek se nemění. Základní rychlost na optické přípojce je 100Mbit/s.

Jak správně zapojit kabel?

Mám anténu, kterou napájím – Přívodní kabel ze střechy je zapojen do PoE injektoru (nejčastěji černá krabička) a do portu LAN je zapojen kabel, který vede do LAN portu v routeru.

Anténu nenapájím např. bytový dům – Přívodní kabel je zapojen přímo do WAN portu v routeru.

Jak na správné umístění routeru?

Základním pravidlem je, že router byste měli umístit doprostřed plochy, kterou chcete signálem pokrýt. Zároveň na místo bez překážek, které signál buď zeslabí, nebo vůbec nepropustí. Umístěte router někam výše. Vysílaný signál se šíří přibližně ve směru tvaru kuželu. Ideální je přímá viditelnost mezi vysílačem (routerem) a přijímačem (notebookem nebo jiným zařízením). Pokud potřebujete pomoci, obraťte se na nás, naši technici Vám rádi poradí.

Kam a kdy nám budete platit za internet a další služby?

Platby za internet a další služby poukazujte na naše číslo účtu: 227 662 068 / 0300. Jako variabilní symbol uvádějte číslo smlouvy (6 místné číslo)! Bez uvedení správného v.s. nebude Vaše platba přiřazena a může na konci měsíce dojít k odpojení od internetu! Částku najdete na své smlouvě. Platba musí být poukázána na náš účet do 20. dne v měsíci s tím, že se služba platí vždy na aktuální měsíc. Nejspolehlivější a nejlevnější formou platby je trvalý příkaz.

Co dělat pokud jste zapomněli zaplatit za internet?

Pokud se Vám stane, že zapomene zaplatit a jste odpojeni, kontaktujte nás na uvedený kontakt, který se Vám zobrazuje na upozorňovací obrazovce, popř. se obraťte na naši podporu, která Váš požadavek předá na odpovědné zaměstnance.

Pokud pošlete opožděnou platbu je potřeba si uvědomit, že bankovní převod může trvat až 3 dny a v případě platby složenkou na poště dokonce až 5 dní. Peníze tedy nemusíme hned vidět na našem účtu. Dále znovu upozorňujeme na uvádění správného variabilního symbolu.

Dále pro obnovení pozastavené služby z důvodu nezaplacení, má poskytovatel právo žádat od účastníka mimořádnou platbu ve výši až 300,-Kč vč. DPH

Technická podpora

+420 602 37 07 66

Zákaznická linka 24/7

mraknet@mraknet.com

Technická podpora

Kontaktujte nás