NOVINKY

Zpráva

(18/09/2018 11:08:26)

Vážení uživatelé,
v minulém týdnu došlo ke kompletnímu upgradu (posílení) naší hlavní serverovny, která je umístěna v sídle naší firmy a řídí celou naší internetovou síť vč. všech dalších služeb. Posílení bylo potřeba z důvodu přechodu naší páteřní optické sítě na rychlost 10Gbit/s (10 000Mbit/s) a také, abychom mohli dále vylepšovat, posilovat a rozšiřovat portfolio našich služeb.

Aby se výpadek dotkl co nejméně našich uživatelů, byl naplánován na čas, kdy většina lidí již spí, tzn. Mezi půlnocí a 5h ráno :-) V tento čas jsme se tedy sešli a s ohledem na uživatele, kteří jsou na síti i v tyto pozdní hodiny začalo postupné odpojování veškeré technologie, od nejméně důležité k nejdůležitější. Průměrná doba odstavení jednotlivých zařízení (serverů, routerů, switchů atd.) byla vždy cca 5 min. Během této doby došlo k úplné výměně zařízení za nové nebo pravidelné údržbě zařízení, přesunutí na nové místo v rackovém rozvaděči, popř. k zálohování a aktualizaci softwaru.

Nejdéle trvala výměna hlavního serveru, kde bylo potřeba přepojit několik stávajících optických vláken o rychlosti 1Gbit/s na nová vlákna o rychlostech 10Gbit/s. Zároveň muselo dojít ke kompletní konfiguraci nového serveru. Pravidelné údržby se dočkal i náš profesionální záložní zdroj energie o výkonu 5kW vč. naší elektrocentrály, která nastupuje v případě dlouhého výpadku el. energie.

Vše se povedlo přesně dle plánu, s minimem výpadků o délce vždy maximálně několik minut. Nová serverovna s novější technologií má nyní mnohem vyšší výkon, možnost navýšení všech koncových bodů na optickém kabelu na 10Gbit/s, nižší odběr el. energie i menší rozměry.

Následující den proběhlo posílení přívodu internetu, na náš páteřní bod, pro celé Rokycansko na již zmiňovanou rychlost 10Gbit/s a rovnou jsme tak využili potenciál naší nové serverovny.

Tímto Vám zároveň děkujeme za stále se zvyšující zájem o naše služby.
S pozdravem Mraknet s.r.o.

Plánovaný výpadek

(03/09/2018 11:05:28)

Vážení uživatelé, v úterý 11.9.2018 v čase od 00:00 do 05:00 bude docházet k výpadkům Internetu, VoIP, IPTV a dalších služeb. Důvodem je výměna a posílení velké části technologie v serverovně a příprava pro přepojení velké části sítě na 10Gbit/s. Omlouváme se Vám za způsobené potíže a děkujeme za pochopení

Zpráva

(25/07/2018 08:33:08)

Vážení zákazníci, chtěli bychom Vás opět informovat o několika novinkách, které se udály v posledních měsících. Za poslední 2 měsíce jsme opět rozšířili pokrytí naší sítě, výstavbou nových přístupových bodů, a to konkrétně přístupových bodů v Rokycanech, Čižicích a několika nových bodů v Příbrami.

Dále jsme pokračovali ve výrazném posilování stávajících přístupových bodů v Kyšicích, Šťáhlavicích, několika bodů v Plzni a Litohlavech.

V neposlední řadě jsme výrazně posílili několik páteřních spojů pro město Mirošov, Hrádek u Rokycan a značnou část Sedlce.

A nakonec bylo dokončeno připojení bytového domu Mandlova 13,15 na optický kabel. Tím pádem byla razantně navýšena rychlost všem uživatelům v této lokalitě a je zde možnost připojení pro všechny zájemce ze vchodů Mandlova 1-23 bez nutnosti instalace přijímací antény.

Tímto Vám zároveň děkujeme za stále se zvyšující zájem o naše služby. Budeme se snažit Vaše očekávání naplnit, a čas od času je i překonat.

S pozdravem Mraknet s.r.o. http://www.mraknet.com

Zpráva

(16/07/2018 16:26:57)

Vážení zákazníci,

přinášíme Vám další novou službu chytré IPTV, díky níž můžete sledovat své oblíbené filmy a pořady nejen na televizi, ale také na tabletu či chytrém telefonu. Nestihli jste začátek svého oblíbeného seriálu? Potřebujete odejít v té nejvíc napínavé části filmu? Nechcete přijít o svůj oblíbený pořad? Nic není problém s naší chytrou IPTV !

Hlavní výhody chytré IPTV:
- Pauza živého vysílání
- Spuštění od začátku vysílaného pořadu
- Nahrávání až 120 hodin záznamů
- Archiv pořadů až 7 dní zpětně
- TV Program (EPG)
- Sledování na TV, PC, Tabletu, Mobilu
- Podpora iOS, Mac OS, Android, Windows, Linux, Smart TV a dalších ...

Veškeré informace, jako je ceník a programová skladba, seznam podporovaných zařízení a návody najdete na našem webu v sekci Televize: http://mraknet.com/televize

Dále se můžete podívat na video s představením této služby: Sledování TV Video

A po registraci na tomto odkazu: Sledování TV Registrace můžete naší službu vyzkoušet na 14 dní zdarma.

S pozdravem Mraknet s.r.o.

Zpráva

(09/05/2018 10:22:45)

Vážení zákazníci, upravili jsme pro Vás naši mapu pokrytí, aby byla přehlednější a především, aby zobrazovala i naše nové oblasti pokrytí. Především se jedná o rozšíření našeho pokrytí do města Mýta u Rokycan. Dále se nově spouští pokrytí ve městě Příbram a jeho blízkém okolí. A v poslední řadě jsme pokryli značnou část hlavního města Prahy, především pro naši firemní klientelu. Mapu pokrytí najdete na našem webu: http://www.mraknet.com v pravé části stránek, popř. na odkazu: Mapa pokrytí Tímto Vám zároveň děkujeme za stále se zvyšující zájem o naše služby. S pozdravem Mraknet s.r.o.

Zpráva

(25/04/2018 22:41:17)

Vážený zákazníku, k dnešnímu dni byly vydány nové Všeobecné podmínky pro poskytování Internetu Mraknet Internet s obecnou platností od 25.5.2018. Úplné znění nových VP naleznete na Všeobecné podmínky či v sídle naší společnosti. Děkujeme za pochopení

KONTAKTY