NOVINKY

Zpráva

(02/05/2019 09:06:30)

Vážení zákazníci,

za posledních pár týdnů jsme opět rozšířili dosah naší sítě, o nové vysílací body, v Oseku, Dobřívě, Těškově a Rokycanech. Konkrétní pokrytí naší sítě můžete vidět na našich stránkách v sekci Působnost sítě Mraknet.

Dále jsme zrekonstruovali několik vysílacích bodů v Rokycanech a Starém Plzenci. Všechny tyto body mají nyní dostatečnou kapacitu pro všechny koncové uživatele, kterým se tak po rekonstrukci zásadně zvedla rychlost.

Velikým posunem je posílení páteřní optické trasy pro celou Plzeň, z 1Gbit/s na 10Gbit/s. Na tuto optickou trasu navazují další vysokorychlostní páteřní spoje, u kterých byla také zásadně navýšena rychlost. Podobný upgrade proběhl i na páteřní trase pro celý Mirošov a Dobřív, kde se zásadním způsobem zvedla kapacita dostupné konektivity.

Připomínáme, že ve všech našich lokalitách je mimo vysokorychlostního Internetu dostupná i naše chytrá Internetová Televize. Více na našem webu v sekci Televize.

S pozdravem Mraknet s.r.o. ;-)

Zpráva

(11/12/2018 22:43:47)

Mnoho štěstí v kouzlu Vánoc, v záři světel stromečku, ať zdraví, láska a klid, zavítají i do Vašeho domečku. Lásku, radost na Vánoce, také štěstí v novém roce. Ať Vás láska stále hřeje, z upřímného srdce Mraknet přeje.

Jelikož jsou Vánoce svátky klidu a pohody, budeme i my tento čas trávit se svými nejbližšími a odpočívat od každodenního shonu. Proto nás, prosím, od 18.12.2018 do 1.1.2019 kontaktujte pouze při náhlém a neodkladném problému a to na zákaznickou linku 602 37 07 66, která je v provozu nonstop. Děkujeme za pochopení.

Ať máte stejnou radost z vánoční nadílky, jako máme my z Vaší přízně. Děkujeme a přejeme krásné svátky.

S pozdravem Mraknet s.r.o.

PF2019

Zpráva

(09/12/2018 08:56:56)

Vážení zákazníci,

chtěli bychom Vás opět informovat o několika novinkách, které se udály v posledních měsících. Za poslední necelé 2 měsíce jsme opět rozšířili pokrytí naší sítě, výstavbou nových přístupových bodů, a to konkrétně přístupových bodů v Mirošově, Útušicích, Plzni a Rokycanech. Konkrétní pokrytí naší sítě můžete vidět na našich stránkách http://www.mraknet.com v sekci Působnost sítě Mraknet.

Dále jsme pokračovali ve výrazném posilování stávajících přístupových bodů v Rokycanech, Tymákově a Starém Plzenci. V neposlední řadě jsme výrazně posílili několik páteřních spojů pro obec Štěnovice, část Plzně, Osek, Litohlavy, Volduchy, Střížovice, Chlum a přesunuli jsme zpět na své místo vysílač v Akátové ul. ve Starém Plzenci, vč. nového spoje s kapacitou 750Mbit/s.

Následně byl také dokončen projekt připojení několika RD ve Starém Plzenci na optický kabel. Opět se tak rozšířila skupina zákazníků, kteří jsou připojeni přímo na optickém kabelu a mají tak dostupné veškeré naše služby na té nejvyšší úrovni.

A nakonec byl dokončen snad nejvýznamnější projekt tohoto půl roku, a to optické připojení zhruba 730 bytových jednotek ve městě Hrádek u Rokycan. O tomto projektu jste se mohli dočíst již v předchozím příspěvku nebo např. v článku na webu Krimi Plzeň: Článek Krimi Plzeň

Poslední informace se týká další poznávací soutěže, která proběhla na našem FB profilu v tomto týdnu. Pro více informací sledujte náš FB a Insta profil, kde zanedlouho vyhlásíme další kolo soutěže: Mraknet Facebook, Mraknet Instagram

Tímto Vám zároveň děkujeme za stále se zvyšující zájem o naše služby. Budeme se snažit Vaše očekávání naplnit, a čas od času je i překonat.

S pozdravem Mraknet s.r.o.

Zpráva

(02/12/2018 14:47:04)

Vážení zákazníci,

chtěli bychom Vás informovat o jednom z našich největších projektů letošního roku! Posledních cca 5 měsíců strávilo nemalé množství našich zaměstnanců ve městě Hrádek u Rokycan. Budovali jsme rozsáhlou optickou síť, která propojuje veškeré bytové domy a různé objekty v tomto městě. Celý projekt se začal řešit již před dvěma lety, kdy začala prvotní jednání a končí zhruba tento týden, kdy dochází k finálnímu přepojování posledních bytových domů a zákazníků z Wi-Fi centrálních bodů na optický kabel.

Nespornou výhodou oproti stávajícímu bezdrátovému připojení, které díky vysoké úrovni rušení trpí na občasné výpadky či přetížení, je to, že se jedná se o nejmodernější technologii dosahující vysoké stability, spolehlivosti a především rychlosti.

Díky tomuto obrovskému kusu práce, který odvedl celý náš tým, od prvotních jednání, přes projekci až po realizaci, můžeme nyní mimo vysokorychlostního internetu nabízet i internetovou televizi (IPTV), internetový telefon (VoIP) a mnoho dalších služeb. Internet stojí po 2 měsíční zkušební době pouhých 300 Kč a naše chytrá televize začíná již od 100 Kč/měs. Tato televize umí např. pauzu živého vysílání, spuštění pořadu od začátku, archiv pořadů až 7 dní zpětně, sledování na TV, PC, tabletu, mobilu vč. všech operačních systémů a mnoho dalšího.

Celý projekt prezentují tato čísla. Doba realizace byla cca 5 měsíců, 5-6 techniků provádělo po dobu 1 měsíce fyzické natažení optických vláken, následně po dobu 2 měsíců osazovali rozvaděče v každém bytovém domě a svařovali optická vlákna. Nakonec technici postupně, dům od domu, přepojovali z centrálních Wi-Fi antén na optický kabel. Docházelo k finální konfiguraci, demontáži starých antén a označení daného domu letákem s informací o připojení na novou optickou síť. Celkem se natáhlo 4 km optického kabelu, svařilo se více než 400 optických svárů, osadilo se 43 rozvaděčů v 45 bytových domech, z Wi-Fi připojení na optický kabel se přepojili všichni naši zákazníci a pro celkem 730 bytových jednotek je připraveno připojení k internetu pomocí optického kabelu, které má dostupnou kapacitu až 1000 Mbit/s. Investiční náklady tohoto projektu byly kolem půl milionu korun.

Více můžete také vidět v našem videu, které najdete zde: https://youtu.be/9opZaGl1Ohg

Závěrem bychom Vám chtěli poděkovat za stále se zvyšující zájem o naše služby a doufáme, že tato velká změna naplní naše i Vaše očekávání. Pro ty, kteří ještě nejsou našimi zákazníky, kontaktujte nás a vyzkoušejte si nesporné výhody našeho připojení.

Další informace či kontakty naleznete na našem webu www.mraknet.com či Facebookovém https://www.facebook.com/mraknet/ nebo Instagramovém profilu https://www.instagram.com/mraknet_s.r.o/

Zpráva

(09/11/2018 12:02:11)

Vážený zákazníku, Vaše osobní údaje chráníme v souladu s pravidly GDPR. Jak konkrétně jsou Vaše osobní údaje zpracovávány, k jakým účelům, na jak dlouho, z jakého právního důvodu a jaká jsou Vaše práva, se dočtete na Mraknet-Našim uživatelům nebo v sídle naší společnosti. Děkujeme za pochopení.

Zpráva

(14/10/2018 13:52:28)

Vážení zákazníci,

chtěli bychom Vás opět informovat o několika novinkách, které se udály v posledních měsících. Za poslední necelé 3 měsíce jsme opět rozšířili pokrytí naší sítě, výstavbou nových přístupových bodů, a to konkrétně přístupových bodů v Litohlavech, Radobyčicích, Mýtě, Červeném Hrádku, Letkově a Plzni. Zcela nově pokryté oblasti jsou: Strašice, Skořice a Nebílovy. Konkrétní pokrytí naší sítě můžete vidět na našich stránkách http://www.mraknet.com v sekci Působnost sítě Mraknet.

Dále jsme pokračovali ve výrazném posilování stávajících přístupových bodů v Oseku, Litohlavech, Volduchách a Rokycanech vč. posilování záložních zdrojů pro vysílače ve Starém Plzenci.

V neposlední řadě jsme výrazně posílili několik páteřních spojů pro obec Raková a Štěnovice, kde jsou nyní dostupné kapacity 400Mbit/s.

A nakonec byl dokončen významný projekt pokrytí Hotelu Central v Plzni inteligentní Wi-Fi s centrální správou vč. dodávky konektivity pro tuto síť. Nová síť pokrývá všech 7 poschodí tohoto Hotelu vč. pokrytí všech požadovaných pokojů a chodeb. Bylo osazeno 25 profesionálních aktivních prvků (Wi-Fi routerů), které vysílají na frekvenci 2,4GHz i 5GHz a zajišťují bezvýpadkový přechod mezi jednotlivými AP. Dle velice kladných ohlasů zaměstnanců i vedení hotelu, funguje vše dle představ a požadavků, což nás velice těší.

Poslední informace se týká první poznávací soutěže, která proběhla na našem facebookovém profilu v tomto týdnu. Přibližně každé 2 měsíce natočíme krátké video z nějaké stávající či nově pokryté oblasti, města nebo obce, kde je již dostupný náš Internet, vč. dalších služeb jako je Telefon, Televize, Kamerové systémy a mnoho dalšího. Vaším úkolem bude poznat o kterou konkrétní obec (město,oblast) se jedná. První z Vás pak obdrží nějakou odměnu :-) Sledujte proto náš FB profil: https://www.facebook.com/mraknet

Tímto Vám zároveň děkujeme za stále se zvyšující zájem o naše služby. Budeme se snažit Vaše očekávání naplnit, a čas od času je i překonat.

S pozdravem Mraknet s.r.o. http://www.mraknet.com

KONTAKTY