NÁVODY a ČASTO KLADENÉ DOTAZY

Jak nastavit IP adresu a DNS? (Windows XP)

1. Pokud máte doma router, na kterém je nastaven DHCP server, postupujte takto:
a) Start -> Ovládací panely -> Síťová připojení popř. Start -> Nastavení -> Ovládací panely -> Síťová připojení

b) 2x poklepejte na ikonu Síťová připojení -> pravým tlačítkem klikněte na Připojení k místní síti a zvolte Vlastnosti -> protokol sítě Internet (TCP/IP) -> Vlastnosti -> zde musí být zvoleno Získat adresu IP ze serveru DHCP automaticky a Získat adresu serveru DNS automaticky poté zvolte OK a OK.

c) Aktuální stav nastavení: 2x poklepejte na ikonu Síťová připojení -> klikněte na záložku Podpora -> zde vidíme aktuální nastavení, měla by tam být adresa přiřazená serverem DHCP. Při kliknutí na tlačítko Podrobnosti se zobrazí ještě další užitečné údaje.

2. V případě nastavení pevné IP adresy postupujte stejně jako v kroku 1a, v kroku 1b místo získání IP adres ze serveru DHCP zvolíme Použít následující adresu IP, adresu zadáme, to samé uděláme u serverů DNS. Dle kroku 1c uvidíme aktuální nastavení.

Pokud nevíte, jaké máte nastavení Vaší sítě, zkuste nejprve zvolit možnost získání adresy z DHCP. Pokud se Vám adresa do 1 minuty nepřidělí, máte pravděpodobně pevnou adresu. Tato adresa je uvedena ve smlouvě, kterou jste od nás obdrželi. DNS servery jsou VŽDY 192.168.1.1 a 77.48.100.254 popř. 77.48.254.254.

KONTAKTY